05-jan |
|
|
|
06-jan |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Skogens IF |
Nyåret |
07-jan |
SBF 18/12 m |
Älvenäs BK |
Trettondagspilen |
07-jan |
SBF 25 m |
Bollnäs BK |
Bollnäs 25:an |
07-jan |
SBF 18/12 m + finaler |
Vetlanda BSK |
Höglandspilen vinter |
07-jan |
SBF 18/12 m + finaler |
Stockamöllans IF |
Förstapilen |
08-jan |
SBF 18/12 m |
Bodens BKP |
Nyårspilen |
09-jan |
|
|
|
10-jan |
|
|
|
11-jan |
|
|
|
12-jan |
|
|
|
13-jan |
|
|
|
14-jan |
SBF 18/12 m |
Östersunds BK |
Storsjöpilen |
14-jan |
SBF 18/12 m |
Hässleholms BK |
Hässleholms-Släppet |
14-jan |
SBF 18/12 m |
Finspångs BSK |
Vallonträffen 2017 |
14-jan |
SBF 18/12 m (Ungd) |
Karlstads BK |
"Junior-Solstaträffen" |
15-jan |
SBF 18/12 m |
Östersunds BK |
Storsjöträffen |
15-jan |
SBF 12 m (30 pil) |
Strängnäs BK |
Djäknepilen |
16-jan |
|
|
|
17-jan |
|
|
|
18-jan |
|
|
|
19-jan |
SBF 18 m + finaler |
Lindome BK |
Lindome Cup 1 |
20-jan |
|
|
|
21-jan |
SBF 18/12 m |
Linköpings SKF |
Linköpingsträffen |
21-jan |
SBF 25/12 m |
BSK Hudik |
Glada Hudik-pilen |
21-jan |
SBF 18/12 m |
BK Gripen |
Sundsträffen |
22-jan |
SBF 18/12 m |
BSK Hudik |
Januaripilen |
22-jan |
SBF 18/12 m |
Västra Svealands BF |
Värmlandsserien 4 |
22-jan |
SBF 18/12 m |
Huddinge BSK |
Huddingeträffen |
23-jan |
|
|
|
24-jan |
|
|
|
25-jan |
SBF 18/12 m, 30 pil |
BS Grästorp |
Kvällstävling 1 |
25-jan |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Timrå AIF |
Taif-cupen 1 |
26-jan |
|
|
|
27-jan |
|
|
|
28-jan |
SBF 18/12 m (Ungd) |
Angereds BS |
Angeredspokalen |
28-jan |
SBF 12 m |
Tranås BSK |
Handelsbanken Cup |
28-jan |
SBF 18/12 m |
Trelleborgs BK |
Vårpilen |
28-29 jan |
SBF 18 m |
BSK Iggesund |
Klassträffen |
29-jan |
|
|
|
30-jan |
|
|
|
31-jan |
|
|
|
01-feb |
|
|
|
02-feb |
|
|
|
03-feb |
|
|
|
04-feb |
SBF 18/12 m (30 pil) |
BK Dalpilen |
Gylleträffen |
04-feb |
SBF 18/12 m |
Skogens IF |
Blå Jungfrupilen |
04-feb |
SBF 18/12 m |
BSK Nimrod |
Nimrodträffen |
05-feb |
SBF 18/12 m |
Timrå AIF |
Timråinneträffen |
06-feb |
|
|
|
07-feb |
|
|
|
08-feb |
|
|
|
09-feb |
SBF 18 m + finaler |
Lindome BK |
Lindome Cup 2 |
10-feb |
|
|
|
11-feb |
SBF 18/12 m |
Västerviks BK |
Ostkustens drive in |
11-12 feb |
SBF 12 m |
BSK Iggesund |
Klassträffen |
12-feb |
SBF 18/12 m |
Strängnäs BK |
Thomaspilen |
12-feb |
SBF 18/12 m |
Västra Svealands BF |
Värmlandsserien 5 |
13-feb |
|
|
|
14-feb |
|
|
|
15-feb |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Timrå AIF |
Taif-cupen 2 |
16-feb |
SBF 12 m (30 pil) |
Järnvägens BF |
Närkefejden |
17-feb |
|
|
|
18-feb |
SBF 18/12 m |
Kristianstads BK |
Wä Open |
18-feb |
SBF 18/12 m |
Sundsv/Ortv BK |
Midvinterpilen |
18-19 feb |
SBF 18 m |
Tyresö BS |
Tyresöhelgen |
20-feb |
|
|
|
21-feb |
|
|
|
22-feb |
SBF 18 m (30 pil) |
Kungsängens BK |
Aspviksträffen 1 |
23-feb |
SBF 18 m + finaler |
Lindome BK |
Lindome Cup 3 |
24-feb |
|
|
|
25-feb |
SBF 18/12 m |
Stockholms BK |
Stockholmspilen 2017 |
25-feb |
SBF 18/12 m |
Timrå AIF |
Timråpilen |
25-feb |
SBF 18/12 m |
Skövde BK |
Strängasläppet |
26-feb |
|
|
|
27-feb |
|
|
|
28-feb |
SBF 12 m (30 pil) |
Järnvägens BF |
Minipilen |
01-mar |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Angereds BS |
Kvällspilen |
02-mar |
|
|
|
03-mar |
|
|
|
04-mar |
SBF 12 m |
Östersunds BK |
Brunflopilen |
04-mar |
SBF 18/12 m (Ungd) |
Åtvidabergs BSK |
Åtvidabergsträffen |
04-mar |
SBF 18/12 m |
Skurups BK |
Marskatten 2017 |
04-mar |
SBF 18/12 m |
Västra Svealands BF |
Värmlandsserien 6 |
04-mar |
SBF 18/12 m |
Luleå BS |
Genrepet |
05-mar |
SBF 18/12 m |
Katrineholms BK |
Duveholmspilen |
06-mar |
|
|
|
7-12 mars |
EM o JEM Inne |
Vittel, Frankrike |
|
07-mar |
SBF 18 m(30 pil) |
Kungsängens BK |
Kvällsträffen 1 |
08-mar |
|
|
|
09-mar |
|
|
|
11-12 mar |
Senior-SM |
Falun |
|
13-mar |
|
|
|
14-mar |
|
|
|
15-mar |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Timrå AIF |
Taif-cupen 3 |
16-mar |
|
|
|
17-mar |
|
|
|
18-mar |
SBF 12 meter |
Järnvägens BF |
Lilla Rallarträffen |
18-mar |
SBF 18/12 m |
Skellefteå BK |
Kopparpilen |
18-mar |
SBF 12 m |
Södertälje BF |
Kringelpilen |
18-mar |
SBF 12 m |
Skogens IF |
Lilla Jungfrupilen |
19-mar |
SBF 18/12 m (Ungd) |
Lindome BK |
Marspilen |
20-mar |
|
|
|
21-mar |
|
|
|
22-mar |
|
|
|
23-mar |
|
|
|
24-mar |
|
|
|
25-mar |
SBF 18/12 m final (U) |
Stallarholmens BK |
Vårpilen Junior 2017 |
26-mar |
SBF 18/12 m final (U) |
BSK Sturarna |
Hågaträffen |
27-mar |
|
|
|
28-mar |
|
|
|
29-mar |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Angereds BS |
Kvällspilen |
29-mar |
SBF 18 m(30 pil) |
Kungsängens BK |
Kvällsträffen 2 |
31-mar |
|
|
|
01-02 apr |
JSM Inomhus |
Sundsv/Karlsvik/Timrå |
|
03-apr |
|
|
|
04-apr |
|
|
|
05-apr |
|
|
|
06-apr |
|
|
|
07-apr |
|
|
|
08-apr |
|
|
|
09-apr |
3D, 24 mål, 2 pil |
Huskvarna BK |
Huskvarnapilen |
10-apr |
|
|
|
11-apr |
|
|
|
12-apr |
|
|
|
13-apr |
|
|
|
14-apr |
3D, 24 mål, 2 pil (3D Touren) |
BK Björnen |
Långfredagsjakten |
15-apr |
Påsk |
|
|
16-apr |
Påsk |
|
|
17-22 apr |
EYC, leg 1 |
Marathon, Grekland |
|
17-apr |
|
|
|
18-apr |
|
|
|
19-apr |
|
|
|
20-apr |
|
|
|
21-apr |
|
|
|
22-apr |
Stämmokonferens |
Gävle |
|
22-apr |
3D, 24 mål, 2 pil |
Åtvidabergs BSK |
Kanonjakten 3D |
23-apr |
Förbundsårsmöte |
Gävle |
|
23-apr |
3D, 30 mål/1 pil |
Tibro BS |
Hölegropa 3-D |
25-29 april |
European Grand Prix |
Legnica, Polen |
|
24-apr |
|
|
|
25-apr |
|
|
|
26-apr |
|
|
|
27-apr |
|
|
|
28-apr |
|
|
|
29-apr |
Fält 24 mål |
Västerviks BK |
Tjustfälten |
29-apr |
3D, 24 mål, 2 pil |
Kävlinge Goif |
Viking 3D Games |
30-apr |
|
|
|
01-maj |
Fält 24 mål |
Nora BSK |
1-maj-fälten |
02-maj |
|
|
|
03-maj |
|
|
|
04-maj |
|
|
|
05-maj |
|
|
|
06-07 maj |
3D, 24 mål, 2 pil (Elim+finaler) |
Mjölby BS |
Skogsjöjakten 3D |
08-maj |
|
|
|
09-maj |
|
|
|
10-maj |
SBF kortrond, 36 pil |
Timrå AIF |
VårTAIF-cupen 1 |
11-maj |
|
|
|
12-maj |
|
|
|
13-maj |
Fält 24 mål |
Vetlanda BSK |
Vitalafälten |
13-maj |
3D, 24 mål, 2 pil |
BK Fiskgjusen |
Grottskottet |
14-maj |
3D, 24 mål, 2 pil |
Södertälje BF |
Telge 3D |
14-maj |
3D, 2 x 24 mål, 2 pil |
Skallsjö BG |
Långsjö 3D |
15-22 maj |
World Cup |
Shanghai, Kina |
|
16-maj |
|
|
|
17-maj |
SBF kortrond, 36 pil |
Timrå AIF |
VårTAIF-cupen 2 |
18-maj |
|
|
|
19-maj |
|
|
|
20-maj |
3D, 24 mål, 2 pil |
BS Vaggeryd |
Vaggerydsjakten |
20-maj |
Fält 24 mål |
Stallarholmens BK |
Stallarholmsfälten |
20-maj |
SBF 70/50 |
Linköpings SKF |
Solgläntan |
20-maj |
3D, 24 mål, 2 pil |
Wij BS |
Rönnåsjakten |
21-maj |
3D, 24 mål, 2 pil |
Gävle BK |
Gävlebocken |
21-maj |
SBF 70/50 m |
Grimslövs AIF |
Grimslövsträffen |
21-maj |
Fält 24 mål |
Nykvarns BK |
Taxingefälten |
22-28 maj |
European Grand Prix |
Bukarest, Rumänien |
|
23-maj |
Fält 12 mål märkt |
Lindome BK |
Kvällsfälten 1 |
24-maj |
SBF kortrond, 36 pil |
Timrå AIF |
VårTAIF-cupen 3 |
25-27 maj |
Fält 24 |
Angereds BS |
Swedish Open Fält |
27-maj |
SBF 1440 |
Umeå BK |
Björkträffen |
27-maj |
3D, 24 mål, 2 pil |
BK Snapphanen |
Snapphanejakten |
27-maj |
*SBF 70/50 m (Elits) |
Järnvägens BF |
RC-pilen |
28-maj |
*SBF 70/50 m (Elits) |
Järnvägens BF |
Hallsbergsträffen |
28-maj |
SBF 70/50 m (Elits) |
Umeå BK |
Vårträffen |
29-maj |
|
|
|
30-maj |
|
|
|
31-maj |
|
|
|
01-jun |
Fält 12 mål märkt |
BK Fiskgjusen |
Lilla Fältgjusen |
02-jun |
|
|
|
03-jun |
3D, 24 mål, 2 pil |
Skogens IF |
Herrgåtds 3D |
03-jun |
SBF 70/50 + finaler |
Luleå BS |
Junipilen |
03-jun |
SBF 70/50 + finaler |
Stockamöllans IF |
Billevångsträffen |
03-jun |
SBF 70/50 + finaler |
IF Karlsvik (Elits) |
Alnöpilen |
04-jun |
SBF 70/50 + finaler |
Timrå AIF (Elits) |
Timråträffen |
04-jun |
3D, 24 mål, 2 pil |
Vetlanda BSK |
Vetlandajakten |
5-12 juni |
World Cup |
Antalya, Turkiet |
|
06-jun |
SBF 70/50 m (Re/Co) |
Lindome BK |
Face to Face |
07-jun |
|
|
|
08-jun |
|
|
|
09-jun |
|
|
|
10-jun |
SBF 70/50 (Ungdom) |
Skurups BK |
Gränsöverskridande |
10-jun |
3D, 24 mål, 2 pil |
Sundsv/Ortv BK |
Kubenvarvet |
10-jun |
SBF 900 |
Skellefteå BK |
Vitbergspilen |
11-jun |
*SBF 70/50 m (Elits) |
Huskvarna BK |
Silverpilen |
11-jun |
3D, 24 mål, 2 pil |
Sigtuna BK |
Thors 3D |
12-jun |
|
|
|
13-jun |
|
|
|
14-jun |
|
|
|
15-jun |
SBF 70/50 m |
Östersunds BK |
Optandspilen 1 |
16-jun |
|
|
|
17-jun |
SBF 900 |
Karlstads BK |
Solstapilen |
17-jun |
SBF 70/50 m (Elits) |
Södertälje BF |
Midsommarpilen |
17-18 jun |
3D, 24 mål, 2 pil (Elim + finaler) |
Växjö AIS |
Växjö 3D |
18-jun |
SBF 70/50 m |
BK Gripen |
Sundspilen |
18-jun |
SBF 70/50 m (Elits) |
Stockholms BK |
Sigrid Johanssons minne |
19-26 jun |
World Cup |
Salt Lake City, USA |
|
20-jun |
|
|
|
21-jun |
|
|
|
22-jun |
|
|
|
23-jun |
|
|
|
24-jun |
Midsommar |
|
|
25-jun |
Midsommar |
|
|
25-29 jun |
Nat West Island Games |
BK Vildkaninen, Internationell tävl |
Island Games 2017 |
27-jun |
|
|
|
28-jun |
|
|
|
29-jun |
SBF 70/50 m |
Lindome BK |
Kvällstavla |
30-jun |
|
|
|
01-jul |
SBF 1440 |
Hässleholms BK |
Lill Mats-träffen |
01-jul |
SBF 900 |
IK Österviking |
Vikingafejden |
01-jul |
SBF kortrond, 36 pil |
BK Fiskgjusen |
Björnkärrspilen |
01-jul |
SBF 1440 |
BSK Hudik |
Hudikträffen |
01-02 jul |
NUM |
Kemi, Finland |
|
02-jul |
3D, 24 mål, 2 pil |
BK Danapilen |
Stolpskottet 3D |
02-jul |
Fält 24 mål |
BS Grästorp |
Grästorpsfälten |
02-jul |
SBF 70/50 m (Elits) |
BSK Hudik |
Hudikpilen |
02-jul |
SBF 70/50 m (Elits) |
Nyköpings BK |
Spöregnspilen (+DM) |
03-jul |
|
|
|
04-jul |
|
|
|
05-jul |
SBF 70/50 m |
Stockamöllans IF |
Möllepilen |
06-jul |
|
|
|
07-jul |
|
|
|
08-jul |
SBF 900 |
Katrineholms BK |
Katrineholmspilen |
08-jul |
SBF 1440 |
Bodens BKP |
Bodenträffen |
08-9 jul |
3D, 24 mål, 2 pil (Elim dag 1 final dag 2) |
Skogens IF |
Skogens 3D VM Kval |
10-jul |
SBF 70/50 m |
Skogens IF |
Sunes Minne |
9-14 jul |
EYC, leg 2 |
Porec, Kroatien |
|
11-jul |
|
|
|
12-jul |
|
|
|
13-jul |
|
|
|
14-jul |
Senior-SM, Lagtävling |
Motala BSK |
|
15-jul |
Senior-SM, Kval + mix |
Motala BSK |
|
16-jul |
Senior-SM, Ind finaler |
Motala BSK |
|
15-23 juli |
Para-WC |
Novi Mesto, Tjeckien |
|
17-jul |
|
|
|
18-jul |
|
|
|
19-jul |
|
|
|
20-jul |
|
|
|
21-jul |
JSM |
Uppsala |
|
22-jul |
JSM |
Uppsala |
|
23-jul |
JSM |
Uppsala |
|
24-jul |
|
|
|
25-jul |
|
|
|
26-jul |
|
|
|
27-jul |
Fält 12 mål märkt |
Lindome BK |
Kvällsfälten 2 |
28-jul |
SBF kortrond, 36 pil |
Skurups BK |
Anre Ljungqvists Minne |
29-jul |
SBF 900 |
Skurups BK |
Ankepilen |
30-jul |
SBF 1440 |
Skurups BK |
Svaneholmsdraget |
20-31 jul |
World Games |
Wroclaw, Polen |
|
31-jul |
Fält 12 mål märkt |
Stallarholmens BK |
Kvällsfälten 2017 |
01-aug |
|
|
|
02-aug |
Fält 12 mål märkt |
Kungsängens BK |
Kvällsfälten |
03-aug |
|
|
|
04-aug |
|
|
|
05-06 aug |
Fält-SM |
Avesta |
|
7 aug-14 aug |
World Cup |
Berlin, Tyskland |
|
08-aug |
|
|
|
09-aug |
|
|
|
10-aug |
|
|
|
11-aug |
|
|
|
12-aug |
SBF 70/50 m |
Västerviks BK |
Augustipilen |
12-aug |
Jakt 30 mål |
Skellefteå BK |
Rövarjakten |
12-aug |
SBF 70/50 m (Elits) |
Sundsv/Ortv BK |
Augustipilen |
12-aug |
3D, 24 mål, 2 pil |
Rejmyre BSK |
Rejmyre 3D (3D tour) |
13-aug |
SBF 70/50 m (Elits) |
IF Karlsvik |
Sågverksträffen |
13-aug |
Fält 24 mål, märkt |
Hässleholms BK |
Björkerödsfälten |
13-aug |
3D, 2 pil, 15 mål |
BK Fiskgjusen |
3D-Gjusen |
14-aug |
|
|
|
15-aug |
3D, 12 mål, 2 pil |
Lindome BK |
Kvälls Jörpaträffen |
16-aug |
3D 12 mål, 2 pil |
Kungsängens BK |
Kvälls 3D |
17-aug |
|
|
|
18-aug |
|
|
|
19-20 aug |
3D, SM |
Strängnäs/Nykvarn/Stallarholmen/Södertälje |
21-26 aug |
EM Field Championships |
Mokrice, Slovenien |
|
22-aug |
|
|
|
23-aug |
|
|
|
24-aug |
|
|
|
25-aug |
|
|
|
26-aug |
SBF 70/50 + finaler |
Luleå BS |
Stenvallspilen |
26-aug |
SBF 70/50 rond |
Linköpings SKF |
Solfjädern |
27-aug |
SBF 70/50 m |
Uppl/Väsby BF |
Väsbyträffen 2017 |
28-aug |
|
|
|
29-aug |
|
|
|
30-aug |
|
|
|
31-aug |
|
|
|
01-sep |
|
|
|
02-sep |
Jakt 30 mål |
Järnvägens BF |
Hallsbergsjakten |
02-sep |
SBF 1440 |
BSK Hudik |
Molanda 1440 |
03-sep |
SBF 70/50 m |
BSK Hudik |
Molanda 70/50 |
03-sep |
3D, 30 mål |
Kristianstads BK |
Ålajakten 3D |
03-sep |
Jakt 15/Fält 12 |
Karlstads BK |
Karlstadsträffen |
04-sep |
|
|
|
05-sep |
|
|
|
06-sep |
|
|
|
07-sep |
|
|
|
08-sep |
|
|
|
09-sep |
Jakt SM |
Arr sökes |
|
10-sep |
Jakt SM |
Arr sökes |
|
9-18 sept |
Para-VM |
Beijing, Kina |
|
11-sep |
|
|
|
12-sep |
|
|
|
13-sep |
|
|
|
14-sep |
|
|
|
15-sep |
|
|
|
16-sep |
SBF 900 |
Timrå AIF |
TAIF-träffen (Norrlands) |
17-sep |
|
|
|
18 - 25 sept |
VM 3D |
Robion, Frankrike |
|
18-sep |
|
|
|
19-sep |
|
|
|
20-sep |
|
|
|
21-sep |
|
|
|
22-sep |
|
|
|
23-sep |
SBF konferens |
|
|
24-sep |
SBF konferens |
|
|
25-sep |
|
|
|
26-sep |
|
|
|
27-sep |
|
|
|
28-sep |
|
|
|
29-sep |
|
|
|
30-sep |
SBF 25/12 m |
BSK Hudik |
Oktoberpilen |
01-okt |
SBF 18/12 m |
BSK Hudik |
Oktoberträffen |
01-okt |
|
|
|
03-okt |
|
|
|
04-okt |
|
|
|
05-okt |
|
|
|
06-okt |
|
|
|
07-okt |
|
|
|
08-okt |
|
|
|
10-okt |
|
|
|
11-okt |
|
|
|
12-okt |
|
|
|
13-okt |
|
|
|
14-okt |
SBF 18/12 m |
Vetlanda BSK |
Höglandspilen |
14-okt |
SBF 18/12 m (30 pil) |
BK Dalpilen |
Höstträffen |
14-okt |
SBF 18/12 m |
Luleå BS |
Genisisträffen |
15-23 okt |
VM senior |
Mexico |
VM tavla |
16-okt |
|
|
|
17-okt |
|
|
|
18-okt |
|
|
|
19-okt |
|
|
|
20-okt |
|
|
|
21-okt |
SBF 18/12 m |
BS Grästorp |
Höstrusket |
21-okt |
SBF 18/12 m |
Sundsv/Ortv BK |
Sundsvallspilen |
21-okt |
SBF 18/12 m |
Kristianstads BK |
C4 träffen |
21-okt |
SBF 18/12 m |
Linköpings SKF |
Höstträffen |
22-okt |
|
|
|
23-okt |
|
|
|
24-okt |
|
|
|
25-okt |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Timrå AIF |
Taifhöst-cupen 1 |
25-okt |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Angereds BS |
Kvällspilen |
26-okt |
|
|
|
27-okt |
|
|
|
28-okt |
SBF 18/12 m |
Eskilstuna BS |
Munktellträffen |
29-okt |
|
|
|
30-okt |
|
|
|
31-okt |
|
|
|
01-nov |
|
|
|
02-nov |
|
|
|
03-nov |
|
|
|
04-nov |
SBF 25 m |
Skurups BK |
Nils Holgerssonträffen |
04-nov |
SBF 12 meter |
BSK Sturarna |
Lilla Sturepilen 2017 |
05-nov |
SBF 18/12 m |
IF Karlsvik |
Karlsviksträffen |
06-nov |
|
|
|
07-nov |
|
|
|
08-nov |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Timrå AIF |
Taifhöst-cupen 2 |
09-nov |
|
|
|
10-nov |
|
|
|
11-nov |
SBF 18 m |
Tyresö BS |
Tyresöhösten |
11-nov |
SBF 18/12 m (Ungd) |
Angereds BS |
Angeredspokalen |
11-nov |
SBF 18 m |
BSK Iggesund |
Ankarpilen |
11-nov |
SBF 18/12 m (30 pil) |
BK Dalpilen |
Vinterträffen |
12-nov |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Huskvarna BK |
Lilla Vätterpilen |
12-nov |
SBF 18 m |
Tyresö BS |
Tyresöhösten |
12-nov |
SBF 12 m |
Finspångs BSK |
12-metern |
13-nov |
|
|
|
14-nov |
|
|
|
15-nov |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Angereds BS |
Kvällspilen |
16-nov |
|
|
|
17-nov |
|
|
|
18-nov |
SBF 12 meter |
Timrå AIF |
Timråskottet |
18-nov |
SBF 18/12 m |
Skogens IF |
"Öppet DM" |
18-nov |
SBF 25 m |
Stallarholmens BK |
Stallarholmens 25:a |
19-nov |
SBF 18 m + finaler |
Timrå AIF |
Novemberpilen |
20-nov |
|
|
|
21-nov |
|
|
|
22-nov |
SBF 18/12 m, 30 pil |
BS Grästorp |
Kvällstävling 2 |
23-nov |
|
|
|
24-nov |
|
|
|
25-nov |
SBF 18/12 m |
Bollnäs BK |
Lilla Balderpilen |
25-nov |
SBF 18/12 m |
Motala BSK |
Julosten |
25-26 nov |
SBF 25/18/12 m |
Umeå BK |
Umeå Combi XXL |
26-nov |
SBF 18/12 m |
BK Fiskgjusen |
Hylanderpilen |
27-nov |
|
|
|
28-nov |
|
|
|
29-nov |
|
|
|
30-nov |
|
|
|
02-dec |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Kungsängens BK |
Aspviksträffen 2 |
02-dec |
SBF 18/12 m + finaler |
Skurups BK |
Montor Center Open |
02-dec |
SBF 18/12 m (Ungd) |
Lindome BK |
Decemberpilen |
03-dec |
SBF 18 m |
Lindome BK |
Face to Face |
04-dec |
|
|
|
05-dec |
|
|
|
06-dec |
|
|
|
07-dec |
|
|
|
08-dec |
|
|
|
09-dec |
SBF 18/12 m (Ungd) |
Angereds BS |
Angeredspokalen |
10-dec |
|
|
|
11-dec |
|
|
|
12-dec |
|
|
|
13-dec |
|
|
|
14-dec |
|
|
|
15-dec |
|
|
|
16-dec |
SBF 18/12 m |
Kristianstads BK |
Christmas Open |
16-dec |
SBF 18/12 m (30 pil) |
Järnvägens BF |
Tomtaträffen |
17-dec |
|
|
|
18-dec |
|
|
|
19-dec |
|
|
|
20-dec |
|
|
|
21-dec |
|
|
|
22-dec |
|
|
|
23-dec |
|
|
|
24-dec |
|
|
|
25-dec |
|
|
|
26-dec |
SBF 18/12 m |
BS Grästorp |
Annandagspilen |
27-dec |
|
|
|
28-dec |
SBF 18/12 m, 30 pil |
Skurups BK |
Helgpilen |
29-dec |
|
|
|
30-dec |
|
|
|
31-dec |
|
|
|